Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Hurá, rekreačné preukazy pre pracujúcich! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Priama otázka od sympatizanta SaS, na ktorú očakávam priamu odpoveď (áno/nie):

Ak tento zákon NR SR príjme a vy sa po voľbách dostanete do takej pozície, že budete mať tu moc zrušiť ho, zrušíte tento zákon?
 

 

Pozdravujem, pokiaľ bude tento zákon v takejto podobe, tak áno. Vieme si však predstaviť, jeho podporu, ak by bol tento zákon novelizovaný tak, aby bol príspevok od zamestnávateľa pre zamestnanca dobrovoľný, tak ako to je v tomto návrhu pre zamestnávateľov, ktorý zamestnávajú menej ako 50 zamestnancov.
 

 

Aby bol príspevok od zamestnávateľa pre zamestnanca dobrovoľný, tak na to netreba žiadny zákon. Dobrovoľne môže zamestnávateľ prispievať zamestnancovi na čo chce aj bez zákona.

Toto nie je potrebné riešiť ani z hľadiska daňového a účtovného. Myslím, že náš daňový a účtovný systém dokáže narábať aj s pojmom "dar".

Pán Pavelka, ja síce budem voliť Vašu stranu (ak sa medzitým nič mimoriadne nestane), ale očakával som naozaj priamu odpoveď. Ja chápem, že si nechcete pohnevať jednoduchších ľudí.

Zo mňa by asi nebol dobrý politik - ja zvyknem hovoriť bez okolkov a natvrdo.
 

 

Pozdravujem, na bližšie vysvetlenie. Súčasný návrh zákona hovorí, že zamestnávateľ zamestnávajúci menej ako 50 zamestnancov, môže poskytnúť také isté plnenie, ako zamestnávateľ s počtom zamestnancov viac ako 50. Čo je ale dôležité je to, že aj takémuto zamestnávateľovi s menej ako 50 zamestnancami sa bude tento príspevok môcť v plnej výške uznať ako daňový náklad, a čo je ešte dôležitejšie, takýto príspevok je oslobodený od odvodových a daňových povinností. Čiže ak dá zamestnávateľ zamestnancovi príspevok 275 eur, zamestnanec dostane reálne plnenie 275 eur. Preto by to mohlo byť pre zamestnávateľa zaujímavejšie. K mojej vyššie uvedenej odpovedi. Pre nás je veľmi dôležité, aby takáto "poukážka" nebola povinnosť, o bližších dôvodoch píšem v blogu. Ak bude takýto príspevok platný v takejto povinnej podobe, zrušíme ho. To si myslím, je dostatočne jasná odpoveď a dal som Vám ju aj v prvej mojej odpovedi. To, že som zároveň načrtol aj možnosť, kedy by to pre SaS bolo prijateľné, pripomínam, že za úplne jasných podmienok, ktorých by však asi bolo aj viac, som si bral ako môj vklad do diskusie.
 

nebolo by jednoduchsie

zvysit nezdanitelny zaklad o tych 275 e (plus gastrace a ine podobne nezmysly)?
k comu je dobre mat zaklad nezdanitelnej casti a potom dalsie volitelne nezdanitelene polozky (gastrace, dovolenkove poukazy, ...)?
 
Hodnoť

 

ja myslím že by sa mali zamestnávatelia dohodnúť a preplácať bločky z dovolenky.. a je jedno či to bude suvenír, ubytovanie, požičanie člna.. aby fakt boli podporený aj ostatný..


prečo má zamestnávateľ kupovať poukaz za 500 eur keď toľko neprispieva ? choré.. ono ďalšia provízia pre tie gastro firmy bude keď budú chcieť ubytovatelia tie poukaze vymeniť za peniaze.. to ešte nikto nespomenul koľko to bude ?


ale ako ste už spomenuli.. zrušiť..
 

 

Áno súhlasím s Vami, že tieto spoločnosti budú mať zisk v podobe ďalšej provízie, pri riešení spätnej výmeny poukazov za peniaze, či znamená, že o túto províziu klesne zisk poskytovateľom služieb v cestovnom ruchu
 

 

pán Pavelka je tu ešte jeden problém..

ako pri gastráčoch tieto firmy odkupujú lístky až v nejakej hodnote.. ešte keď boli koruny tak to bolo 50 000.. samozrejme od jednej gastro firmy .. vráti ich a potom čaká na peniaze 2 až tri týždne.. samozrejme príde mu menej o ich províziu čo bolo okolo 5 percent..

takže hotelík ktorý bude mať zaplatené týmto lístkom musí mať odložený nejaký kapitál lebo nejakú dobu bude trvať než sa dostane k peniazom za lístky.. lístok sa nedá použiť na nákup potravín ani zaplatiť ním kuchára..


oplatilo by sa v parlamente spraviť krik aby bol ten lístok v menšej hodnote.. toľko koľko prispieva zamestnávateľ..
 

 

Opäť s Vami súhlasím.
 

 

Pekny den, situacia na trhu poukazok sa uz medzicasom velmi zmenila. Teraz je bezne, ze kazda prevadzka dostava preplatenie do 3 dni automaticky na ucet. Pri rekreacnych poukazoch je tiez treba brat do uvahy, ze nejde len o nejake sprostredkovanie platby. Emitenti rekreacnych poukazov musia pre zamestnavatelov zabezpecit nejaku pridanu hodnotu oproti preplacaniu dokladov, inak by si ich nikto nevybral. Netreba hned vidiet za tym nieco negativne. Vela zamestnavatelov oceni, ze sa im znizi administrativna zataz a ponukne sa zamestnancom riesenie, kedy nemusia hradit celu rekreaciu vopred... tych veci je istotne viac. A ked to nebude atraktivne nic sa nedeje, zamestnavatel bude preplacat faktury...
 


Najčítanejšie


 1. Július Kovács: Boris s háremom 2 962
 2. Martin Fletcher: Rock For People Home aneb komorně v Hradci Králové 1 632
 3. Martin Fletcher: Open Air Program – Letos jinak aneb skvělá nálada na Kavčím plácku 1 580
 4. Martin Fletcher: Vysvědčení v kapse, s námi v Tongu bav se! 1 494
 5. Věra Tepličková: Boris Kollár prezradil tajomstvo súdržnosti koalície 998
 6. Ondrej Prostredník: No tak tú Polckovú vyhoďte, keď vám tak vadí! 998
 7. Jozef Sitko: Intenzívny médií lynč – pokus o rozpad koalície 945
 8. Peter Kollega: Zbabelý komunistický diktátor Robert F. odhodil nátelník 783
 9. Oliver Andrejčák: Stále len rozpráva, rozpráva, rozpráva... 573
 10. Martin Špaček: Chorvátsko? Báť sa? 540

Rebríčky článkov


 1. Pavol Dančanin: Teória zjednotenia – extrakt
 2. Martin Žilinčík: Rozdelené Poľsko
 3. Štefan Vidlár: Buchnútý na huavu Záhorák
 4. Július Kovács: Gott nesiaha Krylovi ani po členky. Takže maestro negratulujeme.
 5. Radovan Čipka: Sérioví vrahovia I.: Upír z Niterói
 6. Pavol Dančanin: Marginálie
 7. Štefan Vidlár: Hlasu hlas
 8. Miriam Studeničová: Nešťastie s názvom meditácia
 9. Lukáš Baloga: Vezmú po voľbách do rúk „svet“ demokrati?
 10. Július Kovács: Boris s háremom