Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Budú slovenské potraviny drahšie? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

ale veď tu vôbec nejde o nejaké potrestanie reťazcov.. ide o to vytiahnuť z ľudí ďalšie peniaze.. a jeme všetci..

štát zarába viac na tých ktorí sú trochu pri peniazoch.. tým že viac nakupujú.. zveľadujú svoj majetok, menia auta.. na všetkom čo kúpia je DPH..


ale máme aj veľkú časť obyvateľstva ktorá žije na hrane.. dôchodcovia a ľudia zo slabým príjmom.. oni len poplatia poplatky plus strava.. väčšiu časť príjmu alebo dôchodku prejedia.. a teraz Fico viac zarobí aj na nich..
 

 

ešte taká maličkosť.. máme aj obchody ktoré nakupujú z Metra.. keď prejde tá hlúpa daň tak zdraží sa tovar v Metre ale samozrejme keď aj ten ďalší predajca bude musieť zaplatiť 2.5 percenta daň tak to zdraženie tovaru bude ďaleko vyššie..


aj na pumpách predajú potravín ročne viac ako za 10 000.. zaplatia 2.5 percenta daň štátu aj z benzínu a nafty ? radšej zrušia predaj potravín.. ešte nevieme čo všetko zaradia do toho jedla.. aj Horalku ?
 

 

Pozdravujem, tie čerpacie stanice do toho asi nespadnú, lebo pre účel tohto zákona je treba, aby reťazec predával minimálne 10% potravín, zo svojho celkového obratu. Čiže čerpačky to nepostihne, ale napríklad taká sieť DM Market, kde predávajú aj rôzne výživové produkty, nealko, čaje, zdravé tyčinky, asi budú musieť tento odvod platiť. Pripomínam nie z toho objemu potravín, čo predajú, ale z celého obratu.
 

 

Myslim si ze niektore benzinky kludne mozu mat 10% svojho obratu z predaja potravin, hlavne tie vacsie na dialniciach kde casto zastavia napriklad aj autobusy ktore tam ani vobec netankuju ale len maju prestavku a vystupi z nich kopa cestujucich na wc a kupit nejake potraviny. Myslim si ze predaj potravin bud obmedzia aby to bolo pod 10%, alebo to budu nejako obchadzat (kupis si mineralku, na blocku bude napisane voda, a v uctovnictve to bude ako voda do ostrekovacov).

Ta drogeria DM, ak to bude mat cez 10% (co nie je iste, kludne to moze byt menej) podla mna predaj potravin vo svojom obchode obmedzi aby ten odvod nemusela platit, taka velka siet si asi nedovoli to nejako obchadzat.
 
Hodnoť

 

Do slovenského poľnohospodárstva sa neustále lejú peniaze a produkcia i stavy zvierat klesajú. Počas Prvej Slovenskej republiky slovenskí roľníci produkovali tak, že Slovensko bolo do konca druhej svetovej vojny najlepšie zásobovanou krajinou v Európe a to nám ešte Maďari zobrali Južné Slovensko. Potraviny a potravinárske výrobky sa vtedy dokonca vyvážali.
Neefektívny kolchozný model poľnohospodárstva nanútený nám zo ZSSR a trvajúci podnes lepším nebude, ani keď do neho budete liať do nekonečna!
 


Najčítanejšie


 1. Július Kovács: Boris s háremom 2 785
 2. Martin Fletcher: Rock For People Home aneb komorně v Hradci Králové 1 571
 3. Martin Fletcher: Open Air Program – Letos jinak aneb skvělá nálada na Kavčím plácku 1 513
 4. Martin Fletcher: Vysvědčení v kapse, s námi v Tongu bav se! 1 437
 5. Věra Tepličková: Boris Kollár prezradil tajomstvo súdržnosti koalície 947
 6. Ondrej Prostredník: No tak tú Polckovú vyhoďte, keď vám tak vadí! 930
 7. Jozef Sitko: Intenzívny médií lynč – pokus o rozpad koalície 896
 8. Peter Kollega: Zbabelý komunistický diktátor Robert F. odhodil nátelník 756
 9. Oliver Andrejčák: Stále len rozpráva, rozpráva, rozpráva... 513
 10. Martin Špaček: Chorvátsko? Báť sa? 507

Rebríčky článkov


 1. Pavol Dančanin: Teória zjednotenia – extrakt
 2. Martin Žilinčík: Rozdelené Poľsko
 3. Štefan Vidlár: Buchnútý na huavu Záhorák
 4. Július Kovács: Gott nesiaha Krylovi ani po členky. Takže maestro negratulujeme.
 5. Radovan Čipka: Sérioví vrahovia I.: Upír z Niterói
 6. Pavol Dančanin: Marginálie
 7. Štefan Vidlár: Hlasu hlas
 8. Miriam Studeničová: Nešťastie s názvom meditácia
 9. Lukáš Baloga: Vezmú po voľbách do rúk „svet“ demokrati?
 10. Július Kovács: Boris s háremom