Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Robí si z nás SNS dobrý deň? Alebo - ako nám dali za pravdu. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

A zasa hovniváli

Vykázala sa pracovná činnosť smerom k zdraženiu, vzapäti sa vykázala rovnako tvrdá pracovná činnosť pri uvádzaní do pôvodného stavu. Dvakrát sa niekto "narobil" a efekt žiadny. O čo tu teda ide ? O hranie komédie, hranie na city pre svojích potenciálnych voličov s úškrnkami v zákulisí.
 

 

Pozdravujem, no hlavne to bolo celé jedno veľké diletantstvo, a Vaša posledná veta je asi odpoveď na Vašu otázku.
 
Hodnoť

karma je zdarma

čo už môžeme čakať od SNS? Chceli napchať peniaze do vrecák "svojich ľudí", ale EK im to stopla. Aby neostali za hlupákov, tak robia teraz cirkus so zrušením. Neuvedomujú si, že ten cirkus spôsobili oni a sú v ňom hlavní klauni.
 
Hodnoť

Uplná zvrátenosť!

Najskôr zavedie SNS 2,5 % odvod, čo obchod samozrejme využije na zdraženie, potom sa odvod zruší.... Som zvedavý, či obchod zlacnie ceny,,,, No, to určite Budú mať milion výhovoriek prečo sa to nedá. Ďakujeme, SNS, ohromne ste pomohli občanom!
 
Hodnoť

Retazce zdieraju

nasich zamestnancov, zakaznikov a dodavatelov. Nieco s tym treba robit. Navrh odvodu nepresiel, lebo retazce maju vacsi vplyv na Brusel ako slovenski obcania a ich voleni zastupcovia.

Na retazcovy kartel zaberie iba organizovany natlak zakaznikov. Ja kupujem slovenske vyrobky, respektive vyrobky s co najvyssim slovenskym podielom. Robim tak bez ohladu na kvalitu ci cenu. Praci prasok kupujem pre babetka, lebo iny nie je. Zatial ma to nezabilo. Pomaham tym slovenskmu dodavatelovi, vyrobcovi, distributorovi, obchodnikovi, zamestnancovi, statu, susedovi, krajanovi a celej spolocnosti.

Ako zacat s tlakom na zahranicne retazce? Bojkotovat ich, sabotovat, nenavidiet a ekonomicky znemoznovat. Za kazdu cenu protezovat svojich. Oni nase vyrobky nekupuju a svoje zaujmy brania. Aj v tomto pripade v Bruseli.

Nasi voleni zastupcovia by mali trosku zapracovat v prospech nasich obcanov. Chovaju sa vsak, vratane blogera, ako zastupcovia zaujmov zahranicnych ekonomickych zaujmov na ukor ludi, ktori ich do funkcie zvolili.
 

1043166

Odvod neprešiel, lebo bol v rozpore s právom. Iba skutočný amatér dokáže v priestore EÚ porušovať princíp, na ktorom je EÚ postavená. Aj napriek tomu, že Vaše názory sú jasné, sú len vymyslená rozprávka SNS. Už 500x sa Vás pýtam. Aký kartel? Máte dôkazy? Vykonali ste 180 kontrol v oblasti zmluvných vzťahov a výsledok? Žiaden. Nič ste nenašli, tak ste si dôvod vymysleli. Ako môže jeden spotrebiteľ napísať vetu, že kupuje tovar bez ohľadu na cenu či kvalitu? Hlavne že je slovenský. Môžete mi prosím vysvetiť vetu : "Pomaham tym slovenskmu dodavatelovi, vyrobcovi, distributorovi, obchodnikovi, zamestnancovi, statu, susedovi, krajanovi a celej spolocnosti."
Agronákup - Babiš, Agrochemikálie - Babiš, Výroba krmív pre živočísnu výrobu - Babiš, Pekárne - Babiš, Hydinárne - Babiš. Komu to pomáhate? Coop Jednoty sa odvod netýkal a aj napriek tomu je najdrahšia. Komu to teda pomáhate? A prepáčte, navádzať na bojkot, sabotáž, nenávisť - to vypovedá o vašich ľudských vlastnostiach a ekonomicky znemožňovať - to už je prejav ekonomickej hlúposti. Viete koľko ľudí (slovenských) zamestnávajú reťazce? A koľko ľudí zamestnávajú automobilky dohromady? Viete Vy vôbec ako sa tvorí HDP a štátny príjem? Z akých daní? Zjavne nie a preto tie návrhy, ktoré priamo ohrozujú rozpočet a do budúcna znamenajú súdy, ktoré štát nikdy nevyhrá, odškodné, ktoré musia zaplatiť daňoví poplatníci, ale Vám je to jedno. Danko by mal nosiť Brusel na rukách, táto predbežná stopka znamenala, že ho nikto nebude brať na zodpovednosť za rok, či dva, kým by Slovensko prehralo medzinárodný súd. SNS je síce hrdá, odborná a slušná strana, teda aspoň podľa seba, ale len čo niekto z tohto zoskupenia otvorí ústa, spôsobí medzinárodnú hanbu a dokazuje v 21 storočí, že chce byť diktátor a ešte lepšie, feudál, ktorý rozhoduje o tom, kto sa bude mať dobre a kto musí makať. Možno keď pochopí, že voliča si treba vážiť, že netreba sľubovať veci, ktoré nedokáže splniť, že k rozpočtu sa treba stavať zodpovedne, možno potom mu prestanú klesať preferencie. A hlavne, nech nerobí nič, na čo treba odbornosť. To je totiž jediná vlastnosť, ktorú SNS určite nemá.
 

No a ja by som ešte doplnil

Je jasné že reťazce sa museli na ten Dankov odvod pripraviť a teda zdvihli ceny. My sme už zaplatili viac a oni tie bubáky od nás už majú. A terazky nebudú musieť ten odvod platiť a tak im to zdraženie zvýši zisk. Ja byť generálnym manažérom Tesca tak časť z tých peňazí vyplatím zamestnancom a pomenoval by som to MPoD ( Mimoriadny plat od Danka ). Akurát že to zase nezaplatí on, rovnako ako v Lesostave, ani zamestnávateľ ale sme to vďaka múdrej Dankovej dani zaplatili my. Sranda ale je že ceny v tých hnusných imperialistických obchodoch sú napriek tomu nižšie ako u tej zvýhodňovanej Jednoty.
 

 

Odvod nebol v rozpore so slovenským pravom, bol súčasťou našich zákonov. Bol v rozpore s interpretáciou EU zákonov a ochotou Bruselu slovensky zákon napadnúť. To všetko na podnet reťazcov, ktoré zarábajú na našich zákazníkoch, užívajú podporu nášho štátu, zdierajú našich dodávateľov a protežujú vlastných. Reťazce, ktoré sú hosťami v našej krajine chrapúnsky utekali do Bruselu, kde majú politicky vplyv a prevahu nad záujmami Slovenska. Neviem si predstaviť LIDL v USA, aby si dovolili takto papuľovať americkému štátu.
Reťazce sú kartelom. Tvrdím to preto, že som v karteli pôsobil a viem, keď nejaký vidím. Nič nemusí byt napísane, ani krvou podpísane, ani dokázane. Podobne ako cena benzínu, kde MOL urči cenu a ostatní oscilujú okolo nej.
Realitou je, že bez príspevku každého jedného zákazníka, sme vydaní na pospas zahraničným firmám a záujmom. Ak každý jeden Slovak odmietne kúpiť, slovenské výrobky, tak drvivá väčšina našich výrobcov a teda zamestnávateľov zanikne. Tým sa zníži aj kúpyschopnosť obyvateľstva. Zníži sa aj príspevok k štátnemu rozpočtu. Prežijeme, ale na spoločenskej úrovni nevoľníkov bývajúcimi pod hradom, ci Indmi v Britskej kolónii. India sa z kolonializmu dostala a my k nej spejeme.
Čo sa týka Babiša a dalsich12 tisíc českých firiem pôsobiacich na Slovensku... sú vynikajúcim terčom na bojkot.
Ja kupujem slovenské výrobky kde môžem. Dodávateľom je ideálne slovensky majiteľ firmy, slovenskí zamestnanci, pôsobiaci na Slovensku platiaci dane na Slovensku zo surovín zo slovenských zdrojov. To platí pre výrobcov, distribútorov a obchodníkov. Často však tento ideálny stav neexistuje. Potom hľadám podiel Slovákov vo výrobku. Pri porovnaní viacerých výrobkov hľadám najväčší slovenský podiel. Raz som mal česť držať v rukách zemiaky vypestovane na Slovensku, v Kauflande so Slovenskými zamestnancami aj keď nie majiteľom, ale distribútor bol niekde na Morave. Ešte aj tá sviňa sa dostala do kolobehu a na nás zarábala. Takto my, pán Ondráš z kapitalizmu nič ma ť nebudeme, Budeme odkázaní na chudobu a naši politici vrátane blogera, SAS, SNS, Smeru, Bugára, súčasného prezidenta a budúcej prezidentky na smiech.
 

1043166

Poznáte ústavu SR? Hovorí Vám niečo diskriminácia? Asi nie, preto tvrdíte to, čo tvrdíte. Odvod, ok prečo nie. Ale pre všetkých, ktorí podnikajú v potravinárstve. Vtedy by nebol problém ani s ústavou SR ani s právom EÚ. Prečo mala Coop Jednota výnimku? Prečo mal platiť odvod iba niekto, na základe zloženia vlastníckych vzťahov?
Reťazce "chrapúnsky" utekali do Bruselu? Vy ste skutočne úplne mimo realitu. A kam mali utekať, pokiaľ zákonodarnú moc má ten istý, čo tento protiústavný zákon schválil? Na koho sa mali obrátiť, keď ten istý subjekt (SNS) svojim bojkotom znefunkčnil Ústavný súd SR? Buď úplne nerozumiete právnym možnostiam, alebo úmyselne zahmlievate.
K Babišovi. No ten bojkot vyzerá tak, že iba jeho holding má zákonom zníženú splatnosť jeho faktúr na 15 dní. Nikto iný nie. No zaujímavý bojkot, taký národný, hrdý a odborný.
Prečo už ale tento istý Babiš nemusí zaplatiť dodávateľom múky tiež za 15 dní? Prečo mlyny nemusia zaplatiť farmárom za tých istých 15 dní? No preto, lebo takto vyzerá bojkot,že?
Realita je taká, že EÚ fondy, ktoré sú určené na rozvoj sa rozkradnú a neskončia tam, kde majú. Preto sme v technologiách 100 rokov za opicami. Hlavne, že nejaká grófka berie dotácie na letisko a parkovisko. A ani ich nehodlá vrátiť. Ak chce niekto konkurovať s energeticky náročným, zastaralým vybavením, je to to isté, ak na štart F1 postavíte Ferrari a vedľa neho Trabíka. Takže najskôr prestať kradnúť, následne oživiť prvovýrobu, neskôr podporiť výrobu a keď bude toho dostatok, počas celého roku, dohodnúť, nie prikázať, s reťazcami spôsob, ako sa potraviny dostanú na pulty. Aké napr. mäso majú nakupovať? Nie je. Prečo? To je zásadná otázka a nie tu dookola útočiť na všetko a všetkých.
Čo bráni SNS založiť vlastný, národný reťazec? Nič. Chce mať letisko, chce mať vlaky, chce mať lode. A nech to stojí, čo to stojí. To isté nech robí s potravinami. Veď nech to celý národ naučia, ako sa to má robiť. Nech postavia nákupné centrá, nech zamestnajú iba Slovákov, nech dajú priemernú mzdu aj 5 000 Eur, nech ľudia robia len 2 dni v týždni, nech majú 10 týždňov dovolenky a hlavne, nech majú na pulte iba 100% slovenských potravín. Ešte len vtedy by možno niekto pochopil, aké hlúposti a utópie presadzujú. A nech tú stratu, ktorú vyrobia, zaplatia zo svojho príspevku. Do mesiaca sú v konkurze a ani pes neštekne po neexistujúcej strane. Ľahko sa rozhadzuje z rozpočtu.
 

Diskriminuje sa neustale.

Zahranicne firmy su casto zvyhodnene dotaciami od statu. V normalnom state sa vsak zvyhodnuju domace firmy.

Ako ukazala afera s odvodom, jedina uspesna diskriminacia v prospech vlastnych krajanov a ich firiem je diskriminacia zakaznikmi a v pripade retazcov nacionalistickymi zamestnancami - teda nakupcami preferujucimi svojich. To pracuje v Cesku, kde je tolko slovenskych vyrobkov na pultoch ako vyrobkov z Maroka. Teda takmer ziadne.

Maly cesky cloviecik Slovensko a slovenske vyrobky nemusi. Nenavidi nas a vysledkom je, ze cesky vyrobca ma 15 milionovy trh, ale slovensky iba cast 5 milionoveho. Takto sudruhovia si ten kapitalizmus nevybudujeme.

Madari su tiez uspesnejsi v polnohospodarstve ako my. Su spravni ekonomicki nacionalisti.

Domahanie sa prava a spravodlivosti, kde kazdy iny pretlaca svoje zaujmy je naivne a ekonomicky skodlive. Mozno v buducnosti, ak bude globalne planovane hospodarstvo. Nie skor ako za tisic rokov ak bude ludstvo stale existovat.
 

1043166

Okrem toho, že nedokážete odpovedať ani na jednu jedinú otázku, používate tak detské argumenty, že sa Vám skutočne čudujem, čo za hlúposť dokážete napísať.
Aké dotácie dostali zahraničné reťazce? Myslíte tie pokuty v rozsahu 40 mil Eur ročne? Aféra s odvodom ukázala len jedno jediné. Hlúposť a absolútny amaterizmus niekoho, kto sa hrdí, že je ústavný činiteľ. Žiadna diskriminácia nie je normálna a prirodzená. Ako by sa na tieto Vaše hlúposti pozerali slovenský chovatelia hovädzieho dobytka, ktorý 70% celej produkcie vyvezú do Turecka. Že tak ten Turek nepíše ako Vy, ak by to totiž urobil, nebol by tu už živý ani jeden býk, len v ZOO. Presne tam dovediete Slovensko s týmito názormi. Do ZOO pre Európu. Sme najmenší trh v EÚ a chceme diktovať. No Maďari sú určite lepší v poľnohospodárstve, oni ešte neprebrali náš model rozkrádania.
A máte absolútnu pravdu. Ak si niekto myslí, že v štáte, kde politikom ide výlučne o pretláčanie vlastných hlúpych ideí sa niekedy domôže práva a spravodlivosť, je na veľkom omyle. Chvala bohu za EÚ, ktorá zasiahne, ak tie hlúposti prekročia tolerovateľnú hranicu.
 
Hodnoť

Zahranicne firmy dostavaju dotacie

co diskriminuje domace firmy. Cize moje tvrdenie je o diskriminacii ako zauzivanej a pravne zakotvenej metode. Nepisal som, ze sa tyka retazcov.

Je pravdou, ze nase polnohospodarstvo aj vyvaza, co moze pomoct v pripade spolocenskej krizy. Ale celkovo sme z hladiska potravinovej bezpecnosti zranitelnejsi viac ak mame menej vlastnych dodavatelov.

Nase nazorove rozdiely sa zakladaju na niekolkych principoch. Vy ste za systemove chovanie, ja som za systemove chovanie ak nam to vyhovuje, pripadne ak mame z toho celkovo viac vyhod ako nevyhod.

Druhy rozdiel je, ze ja som populista a nacionalista. Vy ste elitista a globalista. Ja som za kontrolu populacie nad svojim osudom. Vy ste za vladu vytvorenu subojom elitnych zoskupeni za ucelom presadenia svojich uzkych zaujmov.

Ja som za akcnost, kde sa vysledok ukaze az po konkretnom kroku. Vy ste analyticky typ a hladate vyssie koncepty na ospravedlnenie a zdovodnenie svojich nazorov. Ja konam podla toho ako som sa zobudil. To je podla mna postup hodny 21. storocia. Ale aspon mame o com diskutovat.
 

1043166

Máte pravdu. máme obrovské názorové rozdiely. O tom niet pochýb a je to dobrý základ na diskusiu. Ak však porovnávame, musíme to, čo sa porovnávať dá. Váš názor na reťazce chápem, je tvorený rokmi "správnej" propagandy a neznalosťou toho, ako to v tejto "kuchyni" skutočne funguje. Zahraničné "investície" majú možnosť sa rozhodnúť, kam budú smerovať. Od toho je vláda, aby našla efektívny "balans" medzi ústupkami a výhodami, ktoré z investície plynú. Potravinárstvo však nie je automobilový priemysel a žiadne dotácie či ústupky nemá. Ani jeden reťazec nedostal žiadnu štátnu podporu, ani jednému nevykupovala vláda pozemky, ani jeden nedostal výnimku z daní, či limitov. Naopak, postavenie každého kontroluje protimonopolný, čiže ani jeden nemôže získať väčšinu trhu. Ani jedna automobilka nečelí tak systematickému tlaku a lynču zo strany štátu. Prečo? Aký je rozdiel medzi tým, čí vlastní reťazec nejaký Nemec, alebo automobilku nejaký Kórejec? Žiaden. Žijeme v 21 storočí, to máte pravdu a preto sa na veci musíme pozerať z pohľadu priestoru, kde žijeme. EÚ je pre nás jediné riešenie, tak sa musíme prispôsobiť a spolutvoriť funkčný priestor jedného veľkého zoskupenia štátov, ktoré voláme EÚ. Potravinová sebestačnosť je logický ciel každého, kto tomu trochu rozumie. Nie pre hrozbu vojny alebo krízy. Výroba potravín je pridaná hodnota pri starostlivosti, udržiavaní pôdneho fondu a krajinotvorby. Veď kľudne na tých 1,9 mil ha môžeme vysiať lucerku. Nemusia to byť potraviny, ale bez ohľadu na to, čo tam dáme, musíme do pôdy investovať čas, prácu, prostriedky. Ak to už investujem, nech je z toho nejaký výnos a efektivita. Ja Vám Váš názor neberiem, je Váš a je správne, že aspoň nejaký máte. Na druhej strane, práve preto, lebo aj ja nejaký mám, je založený na 20 ročnej skúsenosti a detailnému poznaniu celého procesu potravinárstva, nedokážete ma "náhodnými" riešeniami a nesystémovým rozhodovaním, podľa toho, ako sa zobudíte, presvedčiť o svojej pravde :-)
 


Najčítanejšie


 1. Július Kovács: Boris s háremom 2 962
 2. Martin Fletcher: Rock For People Home aneb komorně v Hradci Králové 1 632
 3. Martin Fletcher: Open Air Program – Letos jinak aneb skvělá nálada na Kavčím plácku 1 580
 4. Martin Fletcher: Vysvědčení v kapse, s námi v Tongu bav se! 1 494
 5. Věra Tepličková: Boris Kollár prezradil tajomstvo súdržnosti koalície 998
 6. Ondrej Prostredník: No tak tú Polckovú vyhoďte, keď vám tak vadí! 998
 7. Jozef Sitko: Intenzívny médií lynč – pokus o rozpad koalície 945
 8. Peter Kollega: Zbabelý komunistický diktátor Robert F. odhodil nátelník 783
 9. Oliver Andrejčák: Stále len rozpráva, rozpráva, rozpráva... 573
 10. Martin Špaček: Chorvátsko? Báť sa? 540

Rebríčky článkov


 1. Pavol Dančanin: Teória zjednotenia – extrakt
 2. Martin Žilinčík: Rozdelené Poľsko
 3. Štefan Vidlár: Buchnútý na huavu Záhorák
 4. Július Kovács: Gott nesiaha Krylovi ani po členky. Takže maestro negratulujeme.
 5. Radovan Čipka: Sérioví vrahovia I.: Upír z Niterói
 6. Pavol Dančanin: Marginálie
 7. Štefan Vidlár: Hlasu hlas
 8. Miriam Studeničová: Nešťastie s názvom meditácia
 9. Lukáš Baloga: Vezmú po voľbách do rúk „svet“ demokrati?
 10. Július Kovács: Boris s háremom